Zantedeschia elliottiana (Kalla kwitnąca latem )cz.2

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Metello
100p
100p
Posty: 104
Od: 10 wrz 2014, o 21:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cantedeskia

Post »

Co prawda one lubią wilgotną glebę ale chyba jednak ma za mokro, spróbuj przesuszyć wierzchnią warstwę ziemi.
Moje rosną w pełnym słońcu i dzięki temu ziemia choć trochę przesycha.
Aha i jeszcze jedno one są bardzo żarłoczne, więc może po prostu brakuje jej jedzenia? Jak przesuszysz ziemię to podlej z jakimś nawozem do kwitnących albo biohumusem.
pozdrawiam Mariola
bynajmniej to nie przynajmniej!
Awatar użytkownika
Manuela
100p
100p
Posty: 163
Od: 6 mar 2015, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Cantedeskia

Post »

Dziękuję za podpowiedzi. Dałam jej nawozu chyba do paproci :) i pałeczki od storczyków :), poszalałam :lol: i wystawiłam na balkon. Liście przestały żółknąć

Od czego zależy ilość białych plamek na liściach? Kiedyś miałam ich więcej, a teraz jakby zanikały i listko jest zielone, mimo, że stoi na parapecie?
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 5&start=98" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 7#p5448877" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Metello
100p
100p
Posty: 104
Od: 10 wrz 2014, o 21:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kalla kwitnąca latem - Zantedeschia elliottiana cz.2

Post »

Od lat sadziłam swoje bezpośrednio w gruncie i z reguły na dwadzieścia kilka bulw zakwitało z reguły 2-3, w tym roku wsadziłam wszystkie do doniczek i efekt był taki, że zakwitło kilkanaście sztuk (część nawet zawiązało nasiona). Niestety wichura jaka przeszła jakiś czas temu trochę je połamała i tak kilka sztuk trafiło do wazonu.

Obrazek

Obrazek
pozdrawiam Mariola
bynajmniej to nie przynajmniej!
kluska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 830
Od: 3 sty 2008, o 11:26
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

Kalla kwitnąca latem - Zantedeschia elliottiana cz.2

Post »

Czy dzielicie bulwki czy w następnym sezonie wysadzacie jako jedną całość? Bo mi się rozrosła na całą donicę i zastanawiam się jak ją podzielić i czy w ogóle (może jak będzie jedna duża to zakwitnie większą ilością kwiatów?
pozdrawiam
Magda
kluska - "ogrodnik" od czerwca 2006
Awatar użytkownika
karol11
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 20 gru 2014, o 12:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Włodawa

Re: Zantedeschia elliottiana (Kalla kwitnąca latem )cz.2

Post »

Ja osobiście dzielę kalle ale niezbyt mocno na pół lub 3 części. Dzielę w połowie zimy lub wczesną wiosną jakieś 3 tyg przed wysadzeniem tak aby zaschły rany. Zawsze mam ładne kwitnące kalle :D
Adalmed
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 2 lut 2016, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Cantadeskia.

Post »

Witajcie!
Nie mam działki ani ogrodu, ale bardzo lubię kwiaty i mam ich kilka w domu. Jestem początkująca jeśli chodzi o rośliny i jeśli pojawia się jakiś problem, zazwyczaj sama nie potrafię sobie z nim poradzić. Przejdźmy do sedna...

W czerwcu 2015 kupiłam cantadeskię, miała białe kwiaty, które utrzymały się mniej więcej do sierpnia/września, a później zostały tylko liście. Jako, że kupując tę roślinę nie czytałam nic o jej uprawie :( , to stoi u mnie od tego czasu w domu i nie odpoczywała w żadnym chłodnym miejscu (nie miałabym nawet gdzie jej przenieść, bo nie mam piwnicy, ani balkonu). Temperatura u mnie w domu nie przekracza 20 stopni.
Liście od mniej więcej listopada żółkną i usychają, wiem, że roślina przeszła w stan uśpienia.
Moje pytanie jest następujące: czy moja Cantadeskia zakwitnie w takich warunkach? Czy mogę coś jeszcze zrobić aby jej w tym pomóc?

Mam różne kwiaty w domu, ale Cantadeskia jest zdecydowanie najpiękniejszym kwiatem, jaki kiedykolwiek widziałam i chciałabym mieć kilka tych pięknych kwiatków w domu.

Przesyłam zdjęcie jak teraz wygląda moja kalla.

Obrazek
kluska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 830
Od: 3 sty 2008, o 11:26
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

Re: Zantedeschia elliottiana (Kalla kwitnąca latem )cz.2

Post »

Witajcie.
Pokusiłam się dzisiaj na zakup w Aldim 2 mikrocebul czy kłączy za 7,99 pl. Ale poszłam do gospodarczego zobaczyć jak się ma moja obiegłoroczna calla. Zdziwienie ;:oj całkiem spore białe kły. Więc zabrałam do domu i trochę pech i kłacze spadło na ziemię i łups rozpadło się na 10 pojedynczych. Extra ale teraz mam pytanie po ile je posadzić? Bo mam nadzieję, że te dzisiaj kupione będą innego odcienia, więc je dwie razem. A moje mam wsadzić po 3 czy 5 razem? jak wy sadzicie? I czy mam je podpędzić w domu czy wynieść do garażu?
Magda
kluska - "ogrodnik" od czerwca 2006
henryka
200p
200p
Posty: 374
Od: 13 lut 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Zantedeschia elliottiana (Kalla kwitnąca latem )cz.2

Post »

Proszę o podpowiedź - kiedy najlepiej wysadzać calle. Moje jeszcze śpią w lodówce.
Pozdrawiam
Henryka
3 KOTY
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1125
Od: 7 kwie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Zantedeschia elliottiana (Kalla kwitnąca latem )cz.2

Post »

Do ogrodu za wcześnie. Ja swoje mam już posadzone w donicy.
Marta
kluska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 830
Od: 3 sty 2008, o 11:26
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

Re: Zantedeschia elliottiana (Kalla kwitnąca latem )cz.2

Post »

Ja też i mają już z 20 cm.
kluska - "ogrodnik" od czerwca 2006
henryka
200p
200p
Posty: 374
Od: 13 lut 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Zantedeschia elliottiana (Kalla kwitnąca latem )cz.2

Post »

Chcę je wysadzić bezpośrednio do ogrodu. Czy ostatnia dekada kwietna będzie właściwym terminem?
W ubiegłym roku w donicach mi bardzo wybiegły i nie zakwitły chociaż sadziłam duże bulwy. Może w gruncie zakwitną.
kluska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 830
Od: 3 sty 2008, o 11:26
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

Re: Zantedeschia elliottiana (Kalla kwitnąca latem )cz.2

Post »

Jedna zakupiona w Aldim zakwitła. Jest dużo jaśniejsza niż na zdjęciu - taka białoróżowa. A jeszcze ciągle stoją w domu. Moje z podziału właśnie puszczają kwiaty. Niestety wyrosły giga wielkie - mają z 60 cm i teraz nie wiem czy je tarasować czy wysadzić do gruntu.
Fioletową z Auchan, zeżarły ziemiórki. Mam nadzieję, że się jeszcze raz ukorzeni...
kluska - "ogrodnik" od czerwca 2006
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Zantedeschia elliottiana (Kalla kwitnąca latem )cz.2

Post »

Tak szczerze to już myślałem, że mi nigdy z powrotem nie zakwitnie... Gleba u mnie jest jaka jest, więc niektóre rośliny produkują tylko liście... Ale jednak... Udało się.

Obrazek

Pozdrawiam!
LOKI
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”