Ślimaki - to nasz wielki problem

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Nie wiem. Następnego dnia po tych zadeptanych nie ma śladu. Może korzystają z tego dwie jaszczurki i ropuchy, które mam na działce. :wink:
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
felo
100p
100p
Posty: 100
Od: 1 gru 2005, o 08:51
Lokalizacja: woj.podkarpackie

Post »

A co do bulionu czy opryskiwałeś glebę codziennie np.wieczorami ? Czy co kilka dni ? :lol:
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Kiedyś tak, ale teraz mi się nie chce tego robić. Jestem za leniwy.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
felo
100p
100p
Posty: 100
Od: 1 gru 2005, o 08:51
Lokalizacja: woj.podkarpackie

Post »

......a teraz bardziej na poważnie..w tamtym roku sypałem na grządki drobno pokrojony czosnek [garściami] myślałem że coś pomoże ....niestety zawiodłem sie ;:29 ale...wydaje mi sie że jakby każdy regularnie zaczął kosić swoje łąki i podchodził do tego poważnie ....to by to znacznie ograniczyło populacjie ślimaków...jestem tego pewien !..zastanawiam sie jeszcze nad blaszkami miedzianymi czy są skuteczne ?
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

felo pisze:...zastanawiam sie jeszcze nad blaszkami miedzianymi czy są skuteczne ?
Napisz coś więcej na ten temat!
Pozdrawiam Andrzej.
trzmiel
100p
100p
Posty: 123
Od: 9 gru 2005, o 21:12
Lokalizacja: Warszawa /a w zasadzie samochód/
Kontakt:

Ślimaki

Post »

Witam:
Podaję skuteczny zabieg przeciw slimakom grządki należy otoczyć wapnem palonym rozsypanym na szerokości 5cm i 2 cm grubosci. jeśli wykonamy taka zaporę prawidłowo zaden ślimak jej nie przejdzie. Jest niestety nietrwała i po deszczu należy ją odnawiać a wapno palone jest dość nieprzyjemne w stosowaniu /uwaga żrące! rękawice gumowe konieczne/(można uzywać popiołu z ogniska ale jest mniej skuteczny)
Bardzo sprawdzony i naturalny jest nicień opisywany na forum Nemaslug.
pozdrawiam Maciek
Maciek
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Znalazłem już na działce trochę ślimaków, ale pomrowika polnego jeszcze nie widziałem. Trzeba z nimi zacząć walkę...
Pozdrawiam Andrzej.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Pomrowik polny – ślimak nagi

Post »

Dwa lata temu w trawie pod tujami znalazłem takie jaja. Jak się okazało są to jaja ślimaka nagiego – pomrowika polnego. Jak znajdziecie u siebie to radzę szybko niszczyć.
Obrazek
Pozdrawiam Andrzej.
eMZet
1000p
1000p
Posty: 1349
Od: 7 lip 2006, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Na suchym i piaszczystym terenie, na którym leży mój ogród, ślimaków nie ma za wiele, więc z nimi nie walczę. Od czasu do czasu zbieram trochę na przynętę dla ryb.

Na kanale Szymońskim, u jego wlotu do jeziora Szymon, łowiłem na ślimaki z ogródka krasnopiórki (wzdręgi), o wadze powyżej pół kilograma każda.
Mietek.
olo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 12 lip 2006, o 19:41
Lokalizacja: Jaworzno

Post »

Nie wiem czy ktoś już pisał o środku Ślimax 04GB jest sprawdzony, tani i skuteczny. Więcej inf. na http://www.bestpest.com.pl . Pozdrawiamy nemo56(Jakuba) twoje posty dają nam dużo radości
trzmiel
100p
100p
Posty: 123
Od: 9 gru 2005, o 21:12
Lokalizacja: Warszawa /a w zasadzie samochód/
Kontakt:

Ślimaki

Post »

Od kilku lat stosuję na ślimaki Nemaslug - preparat nicieniowy , ślimaki bezskorupkowe są już całkowicie wytepione a te z domkami są nieliczne. W produkcji sałaty w tunelach i rozsady kapusty pekińskiej stosujemy te preparaty co roku. 100% efektywności bez chemii! Pozdrawiam Maciek
Maciek
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Już zaczynam ślimaki po trochu zwalczać. Zaczynają się pokazywać na działce zwłaszcza w trawie. A jak u Was?
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
Dorota T.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1379
Od: 11 mar 2007, o 12:09
Lokalizacja: Wrocław

Śimaki

Post »

Ostatnio szukałam tego tematu. Po ostatniej wizycie w ogródku , jestem przerażona, zatrzęsienie ślimaków . Czeka mnie Syzyfowa praca. Domowe sposoby zawiodły, pozostało wytoczyć działa i kupić środki chemiczne. Super forum-jestem nowa, a tu taka rodzinna atmosfera . Pozdrawiam
Inter vepres rosae nascuntur. Róże rosną wśród cierni.
Mój ogródek-cz.1 ... Mój ogródek-cz.2 ...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”