Turkuć podjadek - zwalczanie - 1cz.(05.08-....

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dalmore
100p
100p
Posty: 130
Od: 25 mar 2013, o 07:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Turkuć podjadek - zwalczanie - 1cz.(05.08-....

Post »

Działa jak opisano powyżej deseczka i pojemnik. Nie udało mi się policzyć ile złapałam gdyż jest jeszcze jeden amator tych robali mianowicie jakiś nocny łowca gdyż po ok tygodniu tępienia ich w słoikach znajdowałam później tylko same twarde kończyny przednie. Więc i jakiś nocny amator tych "homarów" się znalazł
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Turkuć podjadek - zwalczanie - 1cz.(05.08-....

Post »

Ja od kilku dni słyszałam ,,śpiewaka" i dziś zapolowałam ;:14 i to skutecznie! ;:333
Woda i ludwik! Teraz muszę zapolować jeszcze na panienki! :twisted:
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Turkuć podjadek - zwalczanie - 1cz.(05.08-....

Post »

Co to są panienki? Proszę Cię o jasne i rzeczowe wyrażanie opinii Renatko ,to wątek merytoryczny
i neologizmy lub sformułowania nic nie wnoszące do treści są usuwane
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Turkuć podjadek - zwalczanie - 1cz.(05.08-....

Post »

;:170 Już się poprawiam! ;:180
Na mojej działce turkucia słychać było od kilku dni, ale nie mogłam się nim zająć z innych powodów.
Wywabiony na powierzchnię we wtorek osobnik to na 95% samiec, bo dźwięki, które wydawał były naprawdę głośne (dzięki temu zlokalizowałam jego norkę).
Zwlekałam z wydobyciem go na powierzchnię, bo miałam nadzieję, że usłyszę również odpowiedź samiczki lub nawet samiczek (to dlatego pisałam o panienkach ;:224 ), ale albo byłam zbyt niecierpliwa, albo ich dźwięki są dla mnie za ciche, bo w szczęście, że ich u mnie nie ma, to raczej nie wierzę...
Może dla niektórych wydaje się dziwne, że nie mogę zlokalizować norek, ale u mnie jest tak wiele stworzeń (jaszczurki, nornice,ropuchy, krety itp), że jest to naprawdę trudne, a o ile z gryzoniami walczę, to pozostałe stworzenia są u mnie pod ochroną. Nawet kret jest prawie tolerowany od chwili gdy pierwszy raz natrafiłam na turkucia.
Samego Turkucia, też bym nie tępiła gdyby nie obawa przed jego bardzo licznym potomstwem, bo poza roślinnością zjada sporo ślimaków i drutowców (i nie tylko), a z tymi też walczę.
Wtorkowy osobnik wywędrował w dużym słoju z ziemią do dziecka w wieku szkolnym i może stanie się atrakcją na lekcji przyrody.
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Turkuć podjadek - zwalczanie - 1cz.(05.08-....

Post »

Jeszcze niedawno też tak myślałam, ale dowiedziałam się, że jest inaczej.
Zarówno samce jak i samice mają aparat strydulacyjny czyli narząd głosowy. Samce ''śpiewają'' głośno, a samice cichutko.
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Awatar użytkownika
Dalmore
100p
100p
Posty: 130
Od: 25 mar 2013, o 07:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Turkuć podjadek - zwalczanie - 1cz.(05.08-....

Post »

Samic prawie nie słychać. Ja pp 2 latach walki z tą plagą spieszę donieść, że idzie wygrać. Warto wyłapać w wkopane między deseczkami doniczki, słoiki. Najlepszy patent. Ponadto dzikie zwierzęta nauczą się, że to dobre i nawet sowy będą się za to brać. W ten sposób wyłapywania nie mam samców na działce nic w tym roku nie śpiewało.
Awatar użytkownika
Kembe
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 25 lip 2016, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Turkuć podjadek - zwalczanie - 1cz.(05.08-....

Post »

A ja wpadłem na taki nietypowy sposób zwalczania podjadka - https://youtu.be/CtRuBKYUx28
Mówi się, że jeśli coś jest głupie i działa, to nie jest głupie :lol:
Awatar użytkownika
Dalmore
100p
100p
Posty: 130
Od: 25 mar 2013, o 07:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Turkuć podjadek - zwalczanie - 1cz.(05.08-....

Post »

Niby tak działa ale cebula potem ludwikiem wonieje. Sprawdzałam
Awatar użytkownika
pisanka
100p
100p
Posty: 133
Od: 21 lip 2011, o 08:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna -Bory Stobrawskie

Re: Turkuć podjadek - zwalczanie - 1cz.(05.08-....

Post »

Nie zwalczam turkoci bo robią to dudki , które goszczą u mnie przez całe lato .Turkocie są ich przysmakiem :D
Pozdrawiam - Hanka
Awatar użytkownika
Dalmore
100p
100p
Posty: 130
Od: 25 mar 2013, o 07:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Turkuć podjadek - zwalczanie - 1cz.(05.08-....

Post »

To też działa kilka razy u mnie gościł. Ale jak go zwabić na już? Gdy te gady tną korzenie?
Aune
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 18 sty 2015, o 18:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Turkuć podjadek - zwalczanie - 1cz.(05.08-....

Post »

U mnie niestety też się pojawiły 3 lata temu, wtedy je zignorowałam, kolejnego sezonu było ich więcej. Próbowałam metody z płynem do naczyń i metody z słoikami wkopanymi tak by krawędzie były na poziomie "podłogi" w tunelu, lub tuż przy jego wyjściu. Metoda z słoikami wydaje mi się lepsza. Poprzedniego lata wyłapałam tak ponad 70 turkuci i znajdowałam też ich fragmenty w słoikach więc ktoś się na nie skusił.
Zakopałam około 10 słoików, jedne przenosiłam w inne miejsca inne były w tym samym przez kilka tygodni. Rano lub wieczorem, nie zawsze co dzień, robiłam obchód i drewnianymi szczypcami wyciągałam z nich turkucie.
Jedynym minusem jest woda i ziemia, które trzeba usuwać ze słoików.
Awatar użytkownika
Dalmore
100p
100p
Posty: 130
Od: 25 mar 2013, o 07:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Turkuć podjadek - zwalczanie - 1cz.(05.08-....

Post »

Dlatego ja wkopałam doniczki z małym otworkiem w dnie. Turkucie nie przelazły ale woda tak. A i ziemię łatwiej wydobyć z nich.
Awatar użytkownika
massur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1379
Od: 22 maja 2012, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów (Załęże)
Kontakt:

Re: Turkuć podjadek - zwalczanie - 1cz.(05.08-....

Post »

I ja w tym roku musiałem rozpocząć walkę z tym paskudztwem, tydzień temu przegryzł łodygę pomidora, wlałem wody z Ludwikiem i po ok. 2 min. wylazł, był strasznie otumaniony, dżdżownice poruszają się szybciej. Dzisiaj przeżarty kolejny pomidor, obok ukośnie w dół schodzący otwór, weszło chyba z 10 litrów wody z Ludwikiem (sporo pewnie wsiąkło dookoła) ale nic nie wylazło. Zastanawiam się czy faktycznie Ludwik może zabić turkucia lub czy ew. mógł mieć głęboki otwór, nie zdążył wyleźć i się utopił. Bo walka zaczęta zaraz po podryzieniu, pomidor z przegryziona łodygą był tylko trochę podwiędnięty.
Pozdrawiam,
Tomek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”