Mrówki i metody ich zwalczania. - 1cz.

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
vanilia
200p
200p
Posty: 464
Od: 5 lut 2016, o 10:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: mrówki jedzą rzodkiewkę :)

Post »

Zauważyłam, że na grządkach na których posiałam rzodkiewkę, i posadziłam bób spacerują wielkie mrówki, jak się ich pozbyć, żeby nie zaszkodzić jednocześnie uprawie?
Jak może być jeszcze lepiej??? :D
vanilia
200p
200p
Posty: 464
Od: 5 lut 2016, o 10:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Mrówki na grządce-Pomocy

Post »

Witam, na moich grządkach są bycze mrówki, duże gniazdo w rzodkiewkach, jedno mniejsze jest też tam gdzie rzodkiewka obok bobu. A dzisiaj zauważyłam na grządce obok przy szpinaku tylko że małe jeszcze ale jest ich dużo.
Posypałam w niedziele zmielonymi płatkami owsianymi a innym miejscu mąką kukurydzianą, bo gdzieś tak wyczytałam i nic, mam wrażenie że jest ich jeszcze więcej :( ;:223

Słyszałam że bross na mrówki jest skuteczny tylko boję się tego dać na grządki, co radzicie??
Pomocy ;:202
Jak może być jeszcze lepiej??? :D
Awatar użytkownika
meteser
100p
100p
Posty: 132
Od: 26 lut 2014, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Mrówki na grządce-Pomocy

Post »

Ja walczę z mrówkami bo mi zżerają bób. Posypałam przy gnieździe SUBSTRAL i jest ich z każdym dniem mniej. Tylko że to trucizna więc syp z dala od upraw.. Najlepiej w gniazda.
Moje pomidory to: Stupice, Indygo Rose, Carbon, Box Car Willie, Coustralee, Chocolate Stripes, Brandywine Red, Green Zebra, Opal Essence, Pokusa, Violet Jasper
vanilia
200p
200p
Posty: 464
Od: 5 lut 2016, o 10:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mrówki - jak się ich pozbyć?

Post »

No właśnie o te uprawy się rozchodzi, gdyby to nie było na grządkach to bym się nie przejmowała, jak posypie chemią to mi przejedzie w glebę i w roślinki ;:185
Jak może być jeszcze lepiej??? :D
Awatar użytkownika
sztefan
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 8 kwie 2016, o 11:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Mrówki - jak się ich pozbyć?

Post »

Wokół grządek można wysypać cynamon, mrówki nie powinny się zbliżać. Można spróbować też proszku do pieczenia... :)
:)
Kryss
50p
50p
Posty: 56
Od: 26 mar 2016, o 18:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łobez / zach-pom

Re: Mrówki - jak się ich pozbyć?

Post »

A czy ktoś wie ile trzeba czekać na efekty po zastosowaniu proszku do pieczenia w walce z mrówkami?
Pozdrawiam
Krystian
Awatar użytkownika
justa_be
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 741
Od: 26 lut 2014, o 08:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: WLKP

Re: Mrówki - jak się ich pozbyć?

Post »

U mnie mrówki w buraczkach porobiły mrowiska, w sałacie, dosłownie wszędzie, pielić się nie da bo gryzą. Dziś zrobię oprysk Mospilanem bo trochę mszyc widziałam to może i mrówki się wyniosą. Robią naprawdę szkody, dziś patrze a buraczki więdną, wyciągam a tam pogryzione korzenianie.. :?
Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Mrówki - jak się ich pozbyć?

Post »

Gdy miesiąc temu wystąpiła inwazja mrówek na mój dom, to rozrobiłem boraks z miodem i po dwóch dniach już nie było żadnej mrówki. Można by im podać gdzieś na grządce, ale tak, żeby nie mogły mieć dostęp ptaki i inne zwierzęta, to na pewno zaniosą do mrowisk i zatrują swoją wylęgarnię. A bor, jeśli przeniknie do gleby, to jest szczególnie pożądanym pierwiastkiem dla buraków.
ibizaa
1000p
1000p
Posty: 1778
Od: 9 lut 2011, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Re: Mrówki i metody ich zwalczania. - 1cz.

Post »

Witajcie, jakiś czas temu kupiliśmy działkę z lasem i na skraju tego lasu mamy mrowisko czarnych bardzo dużych mrówek, przez które nawet nie da się chodzić po działce bo od razu wchodzą na człowieka i bardzo gryzą że wytrzymać się nie da, a dodam że mrowisko sięga wysokości łydek jak nie większe.
Doradźcie jak ich się pozbyć? jeszcze nic z nimi nie robiliśmy ale pasowałoby ich się pozbyć.
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2840
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Mrówki i metody ich zwalczania. - 1cz.

Post »

Cynamon skuteczny, tylko, jak daleko się wyniosą?
Pozdrawiam Eugenia
ibizaa
1000p
1000p
Posty: 1778
Od: 9 lut 2011, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Re: Mrówki i metody ich zwalczania. - 1cz.

Post »

Wolałabym jakiś środek który je uszkodzi na dobre, bo po przeciwnej stronie naszej działki zaraz przy drodze jest jeszcze większe mrowisko niż u nas, więc na pewno będą przychodzić kolejne!!!
Awatar użytkownika
justa_be
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 741
Od: 26 lut 2014, o 08:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: WLKP

Re: Mrówki - jak się ich pozbyć?

Post »

To muszę spróbować bo one są wszędzie, nawet przy krzaczkach pomidorów porobione mrowiska :(
Pozdrawiam ;)
ibizaa
1000p
1000p
Posty: 1778
Od: 9 lut 2011, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Re: Mrówki i metody ich zwalczania. - 1cz.

Post »

Przyjrzałam się dokładnie moim nieproszonym gościom, poczytałam no i okazuje się że mam u siebie mrówki rudnice, które niestety są pod ochroną, i co ja mam z nimi teraz zrobić? jak bywają one niebezpieczne dla alergików takich jak ja ;:174
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”