Orzech włoski - uprawa Cz.1

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Awatar użytkownika
Lukas99
100p
100p
Posty: 134
Od: 22 paź 2013, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Re: Orzech włoski

Post »

No właśnie tam pisałem, ale już długi czas bez odpowiedzi... I tylko te jednego orzeszka mi brakuje, w moim sadzie :D
Śmierć ogrodnika w niczym nie zagraża drzewu. Ale jeśli drzewo będzie zagrożone, ogrodnik umiera dwukrotnie...
Głupiec i mędrzec nie widzą tego samego drzewa.
darnok
200p
200p
Posty: 388
Od: 13 kwie 2012, o 08:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Orzech włoski

Post »

Mail na pewno nie działa,przed chwilą dla sprawdzenia wysłałem tam wiadomość i przyszła mi zaraz zwrotna,że mail nie może być dostarczony,zadzwoń i powiedz im o co Ci chodzi telefonicznie z orzechem i przy okazji powiedz im o niedziałającym mailu na ich stronie.
wodnikszuwarek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 14 cze 2013, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: P. K. "Dolinki Krakowskie" (380 m.n.p.m.), pogranicze Małopolski i Śląska
Kontakt:

Re: Orzech włoski

Post »

Wiśnicz czerwony dostępny w sadzie Dudek jest chyba jednak trochę gorszy od SK 04 - gorzej się suszy, bardziej kurczy po wysuszeniu. Też niedawno miałem ten dylemat, jednak po wnikliwej analizie z przekonaniem wybrałem SK 04. Jakość sadzonek u Kozuli bdb, cena też nie najwyższa (a na pewno najlepszy ze znanych mi stosunek jakości do ceny).
Krzysztof
Darkat
200p
200p
Posty: 301
Od: 21 lip 2012, o 12:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Orzech włoski - uprawa

Post »

Rozglądam się za posadzeniem nowego orzecha, a nawet dwóch. Mam już orzecha, ale już wiem że jest bardzo czuły na przymrozki i więcej lat ma bez orzechów niż z orzechami. Po za tym nie był w ogóle formowany ani nawożony. Z pewnością jest to też siewka, choć orzechy w smaku ma dobre.
Zdecydowałem się na Broadviewa. Podobno odmiana pewna.
No właśnie, a co na drugiego orzecha. Przeglądnąłem cały wątek. Podoba mi się Mars. Ale w jednym z postów od Kozuli było, że pąki któregoś tam roku mu przemarzły na Marsie. Po za tym rośnie szybko, a mi by zależało na koronie jeśli już nie wolno rosnącej to przynajmniej wąsko pionowej.
Zainteresował mnie U02. Jestem ciekawy Kozuli jak mu się spisuje ta odmiana, szczególnie z uwagi na przymrozki. A może by polecił coś innego w ten deseń.
Edytka123
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 19 lip 2014, o 21:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stargard

orzech

Post »

Witam . Mam orzecha włoskiego , ma około 8 lat . W tym roku zakwitł ale nie ma żadnych owoców , i wiosną miał bardzo durzo gałęzi suchych . Co jest tego przyczyną? Prosze o pomoc.
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: orzech

Post »

Zapewne zmarzł. U mnie też takie grzmoty siedzą na darmo w dumie.............
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Awatar użytkownika
ERNRUD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2522
Od: 4 lip 2010, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radomsko/Kraków

Re: Orzech włoski

Post »

Jeśli sczerniały młode przyrosty to na pewno przemarzł.
Pozdrawiam. Ernest
? Ex historia arbor cognoscitur ?
Linki: Sztuka cięcia drzew Chirurgia drzew
Edytka123
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 19 lip 2014, o 21:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stargard

Re: Orzech włoski

Post »

Dzieki ,,,

-- 21 lip 2014, o 20:32 --

A jak ochronić orzecha zeby nie zmarzł?
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Orzech włoski

Post »

Najlepiej geowłókniną - zrobić mu taką chustę na gałązki , pakunek, a dodatkowo jeśli pieniek jest cienki to warto owinąć go tekturą (w rolkę) - byle nie zamókł w czasie jesiennych deszczy.
Prawdę mówiąc moje nie miały problemów i nawet po szczernieniu liści, zawsze rosły dalej
novito
100p
100p
Posty: 110
Od: 24 wrz 2012, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mogilno

Re: Orzech włoski - uprawa

Post »

Witam,
Ja cztery lata temu posadziłem "Marsa" i "Wiśnicza", niestety po dwóch latach oba już wypadły.
Mimo tego mam zamiar ponownie spróbować ze szczepionym orzechem. Chciałem tym razem posadzić U17 ale niestety, nie załapałem się na sadzonki. Może polecicie mi jakąś dobrą odmianę, na razie ma to być jedno drzewko o dużych orzechach, o umiarkowanym ubytku podczas suszenia i stosunkowo łatwy do łupania dobrym smaku i oczywiście odpowiedni do nasadzeń w okolicach Gniezna.
Darkat
200p
200p
Posty: 301
Od: 21 lip 2012, o 12:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Orzech włoski - uprawa

Post »

Zakupiłem dwa szczepione orzechy. Nie wiem czy dobrze je posadziłem, bo szczepienie jest bardzo wysoko. Wyszło mi 20 cm powyżej ziemi.

Obrazek

Trudno mi było określić jak wcześniej rosło drzewko w szkółce. Pisano tu również żeby nie za głęboko sadzić.
No i wyszło jak wyszło.
Awatar użytkownika
ERNRUD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2522
Od: 4 lip 2010, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radomsko/Kraków

Re: Orzech włoski - uprawa

Post »

Wygląda, że dobrze. Szyjka korzeniowa jest zakryta. Orzechy bywają przecież tak wysoko szczepione.
Pozdrawiam. Ernest
? Ex historia arbor cognoscitur ?
Linki: Sztuka cięcia drzew Chirurgia drzew
Darkat
200p
200p
Posty: 301
Od: 21 lip 2012, o 12:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Orzech włoski - uprawa

Post »

No cóż, dzięki ERNRUD za uspokojenie. W końcu sadzonki szczepionego orzecha nie są tanie. A i tak wszystko pewnie okaże się na wiosnę.
Pytałem się ponadto w Dudek Sad gdzie kupowałem drzewka czy trzeba je pobielić wapnem. Powiedział mi jeden ze sprzedawców że nie trzeba. A jak dobrze tu zrozumiałem to taki zabieg jest stosowany i to już w listopadzie.
Zablokowany

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”