Parszywa dwunastka - rośliny ekspansywne

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
EWA06
100p
100p
Posty: 102
Od: 25 wrz 2011, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBUSKIE

Re: Parszywa dwunastka - rośliny ekspansywne

Post »

Witam :wit , Ja mam takich dwóch parszywców,to sumak ten co ma na zimę takie bordowe szyszki- ładne to to jest ale wyłazi wszędzie w chodniku na schodkach na rabatkach. Drugi to dławisz ten to dopiero jest terminator.Jego jasno zielone pędy pojawiają się w miejscach z których trudno je usunąć - szczeliny przy murze .Oba ładnie się prezentują ale pracy z nimi co nie miara.
Co mnie cieszy i za czym zawsze bardzo tęsknię.
Ewa-moje zielone
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Parszywa dwunastka - rośliny ekspansywne

Post »

Kokorycz żółta. Lubię ją, ale u mnie rośnie dosłownie wszędzie, a najlepiej w różnych szczelinach.Sadziłam też o białych kwiatach, ale wyginęła mi :roll:
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Parszywa dwunastka - rośliny ekspansywne

Post »

Z pewnością można do listy dodać miechunkę rozdętą. Rozłazi się to to wszędzie, a kłącza ma jak perz, tylko grubsze.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
henryka
200p
200p
Posty: 373
Od: 13 lut 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Parszywa dwunastka - rośliny ekspansywne

Post »

Po 2 latach uprawy rozstałam się z kozłówką długoszyjkową. Mało że rozrasta się bez pamięci, bo każda łodyżka, która dotyka ziemi błyskawicznie ukorzenia się i tworzy nowy krzaczek a na dodatek rozsiewa woń łudząco podobną do fetoru rozchodzącego się z farmy lisiej. Zanim dokonałam tego odkrycia sama myślałam, że w sąsiedztwie hodują lisy.
Awatar użytkownika
beatazg
1000p
1000p
Posty: 1072
Od: 11 paź 2012, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bieszczady- Solina
Kontakt:

Re: Parszywa dwunastka - rośliny ekspansywne

Post »

Najgorsza na świecie jest malutka czerwona koniczynka z żółtymi kwiatkami , a jak sypie czarnymi nasionkami .Przeskoczyła podagrycznik , sumaka czy miniaturowe bratki , zaszła nawet do domu .
Jak ktoś ma choćby jedną kępkę to już należy z nią walczyć . Często można kupić rośliny z tym małym chwaściorem .
Pozdrawiam :wit Beata
Awatar użytkownika
Iw
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 942
Od: 4 sie 2008, o 22:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Parszywa dwunastka - rośliny ekspansywne

Post »

Podpisuję się pod postem Beaty obiema rękami ;:145
Awatar użytkownika
tralaluszy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3302
Od: 5 sty 2010, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Parszywa dwunastka - rośliny ekspansywne

Post »

Mam tego gada, szczawik rożkowaty bodajże. Ciężka cholera.
Pozdrawiam - BabajAGA
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Parszywa dwunastka - rośliny ekspansywne

Post »

Teraz przynajmniej wiem, z czym wojuję ;:134 . Mam wrażenie, że pojawia się na bardziej kwaśnej ziemi, a u mnie tylko taka jest ;:145 .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
tralaluszy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3302
Od: 5 sty 2010, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Parszywa dwunastka - rośliny ekspansywne

Post »

Fakt, u mnie "najlepiej" rośnie na rabacie z rododendronami itp.
Pozdrawiam - BabajAGA
Awatar użytkownika
psinka
100p
100p
Posty: 126
Od: 22 mar 2012, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Parszywa dwunastka - rośliny ekspansywne

Post »

Bluszczyk kurdybanek- u mnie jako chwast,rozrasta się mocno tworząc dłuuugie pędy
Mięta- rozrasta się rozłogami podziemnymi, lepiej ją trzymać w ryzach, jeśli nie chcemy mieć jej na całej rabacie
Konwalia- rozrasta się mocno pędami podziemnymi
Dąbrówka rozłogowa- szybko się rozrasta, nie sprawdziła się jako roślina na obwódki, chociaż gdzieś taki opis dla niej spotkałam
Rozchodnik biały- szybko się rozrasta, łatwy do usunięcia, u mnie sprawdził się w ramkach na cmentarzu
Tułacz pstry- niestety nie dostąpiłam zaszczytu jego ekspansywności, zanikł
Berberys- mam dopiero 2-letnie krzewy i już nie mogę się wręcz doczekać, kiedy pokaże na co go stać
Barwinek- zarówno zielony i var. mocno się rozrasta to fakt, ale mi udaje się utrzymać go w ryzach (odmiana var. tworząc długie pędy super zasłoniła mi folię od oczka)
Milin- dopiero co wysadziłam, ale w wątku na jego temat dużo osób przestrzega przed nim

Wszystkie rozchodniki- ekspansywność to ich główna cecha, jeśli jednak chcemy zachować pewne granice musimy troszkę nad nimi popracować, u mnie "samowolka" nie sprawdziła się, ale ja mam rabatę na płaskim, może na skarpie wygląda to lepiej
"Przyroda jest lekarzem dla wszelkich chorób." Hipokrates
Pozdrawiam Wiktoria
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Parszywa dwunastka - rośliny ekspansywne

Post »

Tak, malutka, czerwona ,,koniczynka" mi też daje się we znaki. Zwłaszcza w rojnikach na skalniaku. Inna roślina o sporym potencjale samosiewu to miodunka - ciągle znajduje w różnych dziwnych miejscach masę siewek.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Parszywa dwunastka - rośliny ekspansywne

Post »

Berberys- poza tym, że jest ładny, ma wszelkie cechy parszywej moim zdaniem rośliny.Znienawidzony przeze mnie krzew.Łaskawy tylko gdy młody, starszy robi się uciążliwy w obsłudze.Praktycznie nie ma sezonu bym nie leczyła trudno gojących się ran po kolcach, które trudno wyciągnąć.Pracować w grubych rękawicach się nie da, zresztą przebiją je, a odłamana końcówka kolca utkwi w palcu.Pod żywopłotem zawsze jakieś chwasty się pojawią( sieje się jaskółcze ziele), a pośród nich zakamuflowane suche fragmenty gałązek z kolcami, które tylko czyhają by wbić się w rękę.Ogólnie swój 20 - letni żywopłot tylko koryguję cięciem, ma szeroki i rozłożysty pokrój, ale jeden z krzewów w nim jakby 'zdziczał', rośnie szybciej, wyżej i pionowo, a im mocniej go tnę tym mocniej wybija.Już siły nie mam, chyba go wykopię...

Rośliną ekspansywną od pewnego czasu u mnie stała się zwykła brunnera.Jej siewki znajduję wszędzie, nie usunięte szybko rosną bardzo dorodne.
Awatar użytkownika
Ala66
50p
50p
Posty: 70
Od: 28 sie 2014, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolskie

Re: Parszywa dwunastka - rośliny ekspansywne

Post »

U mnie jest zatrzęsienie floksów. Wyłażą wszędzie nawet ze szczelin przy altanie.
Pozdrawiam

Największe bogactwo, to robienie tego, co kochasz. - Colin P. Sisson
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”