Ziemiórki jakie preparaty stosować

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
k-asia
100p
100p
Posty: 178
Od: 5 mar 2015, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Preparaty polecane na ziemiórki

Post »

No to właśnie tak to wygląda jak napisała Monika. Ja podzieliłam sobie na dwie porcję. Tak poza tym to info jest też na opakowaniu. Nie trzeba się bać, tylko użyć i nie męczyć się z tymi paskudztwami.
Za mały ogród, za dużo marzeń...
GiovannaJoArt
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 29 paź 2015, o 14:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Preparaty polecane na ziemiórki

Post »

Na nieszczęście moje i moich kwiatów trafiłam na to forum za późno.
Kilka tygodni temu zakupiłam na ziemiórki pałeczki owadobójcze provado - wydałam na to ponad 100zł - skutek żaden a nawet i gorzej bo mam wrażenie, że niektóre kwiaty źle na pałeczki zareagowały - pocieszam się, że może chociaż na wełnowce zadziała bo niestety u mnie w domu kwiaty często atakowane są przez te szkodniki.

Natomiast ziemiórek z dnia na dzień przybywa w ilościach wręcz kosmicznych :roll:

Dziś zakupiłam Nemycel - o rezultatach dam znać :wit
Awatar użytkownika
Agneska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1624
Od: 1 lis 2015, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Preparaty polecane na ziemiórki

Post »

U mnie zadziałał Polysect. Przywlokłam ziemiórki z ziemią ze sklepu, rozmnożyły się bardzo szybko. Najpierw stosowałam naprzemiennie wywary z rumianku, skrzypu, czosnku i żółte tablice lepowe - przez wiele tygodni. Na próżno. Polysect zastosowałam do podlewania dwa razy w odstępie tygodniowym aby wybić larwy. Do tego obowiązkowo żółte tablice lepowe aby wyłapać muszki. Podlewanie koniecznie wszystkich roślin doniczkowych w domu w tym samym czasie - inaczej larwy i muszki przetrwają i znów się rozmnożą we wszystkich doniczkach. Na razie przez parę miesięcy po 'skojarzonej kuracji' Polysectem i żółtych tablicach lepowych cisza... Oby tak dalej.
Pozdrawiam
Agneska
Awatar użytkownika
Agneska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1624
Od: 1 lis 2015, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Preparaty polecane na ziemiórki

Post »

;:145 ;:145 ;:145
No niestety... Albo Polysect nie wybił mi jednak wszystkich ziemiórek, albo przyleciały z zewnątrz. Odrodziły się jak feniks z popiołów :evil:
Ogłaszam wszem i wobec, że nienawidzę ziemiórek i już nie będę się z nimi bawić. Tym razem będzie Nemycel ;:163
Pozdrawiam
Agneska
Awatar użytkownika
Agneska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1624
Od: 1 lis 2015, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Preparaty polecane na ziemiórki

Post »

Przykro mi to mówić, ale ziemniak nic Ci ie da. Możesz tym sposobem tylko troszkę ograniczyć populację ziemiórek, ale ich się niestety nie pozbędziesz. Wygląda na to, że jedyną skuteczną metodą są nicienie.
Pozdrawiam
Agneska
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2296
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Preparaty polecane na ziemiórki

Post »

Z nicieniami się zgadzam w 100%, ale jeśli chodzi o koszty, to ekonomia wskazuje na kohinor, a wcześniej na żółte tablice przylepne. wynalazków typu ziemniak, płyny domowej roboty.
Moje wątki
Festina Lente
perla76
200p
200p
Posty: 229
Od: 18 lis 2011, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Preparaty polecane na ziemiórki

Post »

Wyczytałam również,że zamiast ziemniaka można stosować cząstki jabłek - larwy wnikają w nie i po 2 dniach resztki usuwamy,powtarzamy rozkładanie świeżych owoców systematycznie aż do wyeliminowania szkodników.
Pozdrawiam Bożena
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2296
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Preparaty polecane na ziemiórki

Post »

Ja w zabobony nie wierzę. :D
Moje wątki
Festina Lente
MalyPsikus
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 6 sie 2016, o 00:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Ziemiorki - jaki środek na rośliny jadalne ?

Post »

Witam

Jaki środek zastosować do zwalczenia ziemiórek w doniczkachdomowych w których mam cebulkę, szczypiorek, bazylie, oregano itp ?

Kiedyś działała woda z octem zabarwiona na żółto z dodatkiem płynu do naczyń. Kiedyś, bo w tym roku nic się nie topi.
Tylko dużo łapie się na żółte lepki na muchy. A larwy nadal pewnie siedzą w ziemi.
k-asia
100p
100p
Posty: 178
Od: 5 mar 2015, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Preparaty polecane na ziemiórki

Post »

Nicienie glebowe są rozwiązaniem naturalnym ekologicznym, stosowane przez pieczarkarzy.
Za mały ogród, za dużo marzeń...
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Ziemiórki jakie preparaty stosować

Post »

kurcze, ja też walczę z muszkami...
Prawdopodobnie podarowała mi koleżanka z kwiatem lub zwyczajnie kupiłam je z ziemią, bo nagle powyskakiwało tyle muszek, że koniec świata.
Wycztałam wiele sposobów i próbuję, podlewałam już herbatkami ziołowymi,kawą, mam taśmy , w każdej doniczce mam wstawiony ząbek czosnku, poruszam ziemię, tłukę tego na potęgę. Ziemia już przed zasazeniem była nawet w lodówce...
I nic, latają jak opętane. Usiłuję się trzymać z dala od chemii, bo mam mnóstwo młodziutkich roślinek, niektóre dopiero kiełkują, część jadalna, ale chyba czas najwyższy zastosować tu któryś z wymienianych przez was preparatów. Wygoglowałam kilka i widzę że jednak sporo z nich już nie jest w sprzedaży. Będę szukać jeszcze z listą w jakimś ogrodniczym itd, mam nadzieję że się uda...
Awatar użytkownika
Agneska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1624
Od: 1 lis 2015, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ziemiórki jakie preparaty stosować

Post »

W sprzedaży z zarejestrowanych na ziemiórki tylko Polysect z chemii, oraz preparaty biologiczne z nicieniami - najbardziej skuteczne.
Na razie oblep wszystkie doniczki żółtymi lepami - naprawdę znacznie redukują liczbę ziemiórek.
Pozdrawiam
Agneska
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Ziemiórki jakie preparaty stosować

Post »

muszę doczytać jeszcze o tych nicieniach, bo mnie zainteresowało.

Rozumiem, że larwy zjadają korzonki?
Czytałam , że wielu z was popadały roślinki nagle i niespodziewanie. Chyba mnie też to dotknęło, choć zwalałam winę na moją niewprawną hodowlę i słabą pogodę... Czyli to, że roślinka kiełkuje, wyrasta, a kiedy ma już pierwsze listki to nagle upada i gnije to wina larw?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”