Preparaty roślinne stos. w ochronie roślin - 1cz.(05.08-....

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Preparaty roślinne stos. w ochronie roślin - 1cz.(05.08-....

Post »

Byleby tylko z ust to już będzie dobrze ;:306
Dobra, Dzięki, spłukam.
A co w takim razem użyć?
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Preparaty roślinne stos. w ochronie roślin - 1cz.(05.08-....

Post »

Jeśli zastosowałaś, to mszyce padną. Zapobiec w przyszłości, to miejsce słoneczne i nie za gęsto siać, wówczas można uniknąć inwazji, bo wtedy i biedronki szybciej się zainteresują szkodnikami. Astvit jest jako ekologiczny nawóz, a w większym stężeniu także zwalcza mszyce.
Sookie
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 9 lis 2017, o 10:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Preparaty roślinne stos. w ochronie roślin - 1cz.(05.08-....

Post »

Mój hibiskus oblazły takie małe białe robaczki, drobniutkie jak ziarenka drobno mielonego cukru, sąsiadka twierdzi, że to coś w stylu mącznika... Jest na to jakiś skuteczny preparat? Czyściłam już liście wodą, ale robaczki wróciły bardzo szybko.
inga_beta
200p
200p
Posty: 355
Od: 15 maja 2014, o 08:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Preparaty roślinne stos. w ochronie roślin - 1cz.(05.08-....

Post »

Znalazłam taki przepis. Nie jest przeze mnie wypróbowany.
Wywar z orzechów piorących w ogrodzie
Aby usunąć szkodniki z ogrodu należy spryskać rośliny słabym wywarem z orzechów piorących. Aby go przygotować należy 3-4 łupiny wrzucić do 1 l. wody i gotować na wolnym ogniu ok. 10 minut, a następnie ostudzić.
Jeśli posiadamy orzechy w proszku należy 1-2 łyżeczki proszku rozpuścić w 1 l. wody i dobrze wymieszać. Tak przygotowanym wywarem należy pryskać rośliny ogrodowe lub pokojowe.
Awatar użytkownika
Fafka
500p
500p
Posty: 602
Od: 3 cze 2010, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Preparaty roślinne stos. w ochronie roślin - 1cz.(05.08-....

Post »

W tym wątku kilkakrotnie polecano wywar z papierosów na ziemiórkę.
Trochę ostudzę zapał osób, które chciałyby to zastosować, a nie są namiętnymi palaczami.
W ubiegłym roku poprosiłam palące koleżanki o zbiór "petów", potem przygotowałam z tego wywar. Po podlaniu tym roślin miałam tak okrutny smród w domu, że bolała mnie głowa i miałam mdłości. Utrzymywało to się w powietrzu bardzo długo. Naprawdę baaardzo długo (liczone w tygodniach). Nie pamiętam, jak to z ziemiórkami było, ale ja na pewno się podtrułam. Gorsze od ciężkiej chemii. :twisted:

A teraz pytanie z innej beczki. Czy można samodzielnie przyrządzić sobie preparat parafinowy do oprysków na szkodniki z ciekłej parafiny?
Pozdrawiam. Jola.
klon
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 567
Od: 8 sty 2014, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: województwo śląskie

Re: Preparaty roślinne stos. w ochronie roślin - 1cz.(05.08-....

Post »

Jestem początkującym ogrodnikiem i też staram się stosować preparaty roślinne w moim ogrodzie.Dzięki temu mam dużo biedronek,które skutecznie zwalczają mszyce.
Różne gnojówki wzmacniają rośliny.
Dzięki wyciągom z krwawnika udaje mi się skutecznie walczyć z kędzierzawością brzoskwiń i nektaryn.
GodfatherPL
200p
200p
Posty: 318
Od: 20 kwie 2014, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Preparaty roślinne stos. w ochronie roślin - 1cz.(05.08-....

Post »

Witam
Mam pytanie czy można przedawkować środki ochrony roślin? Opryskałem dziś maliny i porzeczki mispilanem, na etykiecie była zalecana dawka na 2,5g środka - 2-7,5 l wody. Ja zastosowałem na 2,5g -5 l wody. Czy to za silna dawka? Czy można takim stężeniem uszkodzić rośliny?
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Preparaty roślinne stos. w ochronie roślin - 1cz.(05.08-....

Post »

Mospilan nie jest tak żrący dla roślin, żeby je uszkodzić.
Goshia
500p
500p
Posty: 620
Od: 11 paź 2013, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Preparaty roślinne stos. w ochronie roślin - 1cz.(05.08-....

Post »

Czy podawany tutaj już kiedyś przepis na mszyce (w składzie była ciepła woda, soda i ocet) zadziała też na stonkę w ziemniakach? I czy nie zaszkodzi ziemniakom..?
Pozdrawiam, Gosia:)
Awatar użytkownika
mamiroma4
500p
500p
Posty: 544
Od: 24 sie 2015, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie K-Koźle

Re: Preparaty roślinne stos. w ochronie roślin - 1cz.(05.08-....

Post »

Tego nie wiem i też czekam ,aż Ktoś odpowie ,ale dziś robię na mszyce i przędziorki wywar z cebuli i czosnku. Cebule i czosnek kroję i na noc do słoika z wodą. Na drugi dzień wszystko do garnka i zagotować . Wywar jest super na oprysk i zdrowy ;:oj
Pozdrawiam wesoły Romek
Moja oaza :D
Z prądem rzeki...płyną tylko zdechłe ryby.
Awatar użytkownika
mamiroma4
500p
500p
Posty: 544
Od: 24 sie 2015, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie K-Koźle

Re: Preparaty roślinne stos. w ochronie roślin - 1cz.(05.08-....

Post »

A to skrzyp polny już ugotowany (poszedł pod ogórki i pomidory) a woda w proporcji 1:5 na grzyby i wzmacnianie roślin ;-)

Obrazek
Pozdrawiam wesoły Romek
Moja oaza :D
Z prądem rzeki...płyną tylko zdechłe ryby.
Majka86
200p
200p
Posty: 244
Od: 14 lut 2017, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Preparaty roślinne stos. w ochronie roślin - 1cz.(05.08-....

Post »

mamiroma4 a możesz napisać ile tej cebuli, czosnku i wody?
drkwiatek
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 26 kwie 2018, o 04:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Preparaty roślinne stos. w ochronie roślin - 1cz.(05.08-....

Post »

mamiroma4 pisze:A to skrzyp polny już ugotowany (poszedł pod ogórki i pomidory) a woda w proporcji 1:5 na grzyby i wzmacnianie roślin ;-)
Dokładnie. Skrzyp polny ogranicza występowanie takich chorób jak mączniak prawdziwy, mączniak rzekomy, parch jabłoni i gruszy, rdza czy szara pleśń. Skuteczny jest także w ochronie brzoskwiń przed uciążliwą chorobą, jaką jest kędzierzawość liści brzoskwini. W uprawie pomidorów warto zastosować preparaty ze skrzypu w walce z zarazą ziemniaka na pomidorze. Stosowanie preparatów ze skrzypu skutecznie pozwala na eliminację szkodników żerujących na roślinach ogrodowych. Dzięki zabiegom można bez stosowania chemicznych środków ochrony roślin pozbyć się szkodników takich jak mszyce, przędziorki, miseczniki czy tarczniki. W tym roku pojawił się na rynku ekologiczny preparat Evasiol, który wyprodukowany został właśnie na bazie skrzypu polnego. Dzięki naturalnemu pochodzeniu może być także stosowany w ekologicznych uprawach. Evasiol dostępny jest w opakowaniu o pojemności 50ml. Jest to koncentrat, który należy rozpuścić w około 5 litrach wody. Z powodzeniem można go zastosować zarówno zapobiegawczo, jak i leczniczo w przypadku potrzebnej interwencji. Od tego sezonu rośliny chronię właśnie tym preparatem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”