Dereń kousa - problemy

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
eelee
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 1 sie 2014, o 11:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Dereń Kousa - jaka to choroba?

Post »

Mój dereń od tygodnia ma liście, które wyglądają jakby je poparzyło słońce. Czy ktoś z szanownych forumowiczów wie może co to za choroba i jak pomóc roślinie ?? Za wszelkie porady z góry bardzo dziękuje :)

§ 3.7 Zdjęcia i grafiki wstawiane do postów powinny być związane wyłącznie z treścią merytoryczną wątku. Maksymalny dopuszczalny rozmiar zdjęć to 900x600 , zalecamy: 500x375 pix lub 640x480 pix.
marcinpruszcz
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Dereń Kousa - jaka to choroba?

Post »

Czy sadzony w tym roku?
eelee
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 1 sie 2014, o 11:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dereń Kousa - jaka to choroba?

Post »

był sadzony 2 lata temu, wiosną 2012r. Do tej pory wszystko było wporządku. Ma ładne przyrosty. W zeszłym roku zakwitł obficie. W tym roku ani jednego kwiatka, ale ma długie przyrosty i zrobił się "bujny"
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Dereń Kousa - jaka to choroba?

Post »

Bez zdjęcia trudno wyrokować.A jaką masz glebę, musi być przepuszczalna.Ale skoro rośnie to chyba nie problem rodzaju gleby, ale chyba jakaś choroba.
eelee
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 1 sie 2014, o 11:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dereń Kousa - jaka to choroba?

Post »

Obrazek Obrazek
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Dereń Kousa - jaka to choroba?

Post »

To nie jest choroba, oklapłe i z brzegu usychające liście świadczą o złych warunkach wodno- powietrznych korzeni, zlewnym gruncie i wysokim poziomie wód gruntowych, czego ta roślina nie znosi.Obrazowo mówiąc korzenie się 'duszą', nie pracują dobrze, nie są w stanie pobrać wody i dlatego liście są oklapłe, a wysoka temperatura powoduje deficyt w komórkach dlatego zasychają.Póki był młody, po posadzeniu miał korzenie tylko w wierzchniej, lżejszej z reguły warstwie gleby, teraz 'poszedł' głębiej, a tam może stagnować woda.Derenie Kousa są dość wymagające, nie nadają się na każdy rodzaj gleby i stanowisko.Tylko na przepuszczalnych zdrowo wyglądają i obficie kwitną.
olga28
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 21 sie 2013, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dereń Kousa - jaka to choroba?

Post »

Witajcie forumowicze,
Od zeszłego roku jestem posiadaczką derenia kousa. Czy ktoś może wie czy kwitnie na zeszłorocznych pędach czy na tegorocznych. Jeśli na zeszłorocznych to czy powinien mieć zawiązane pąki czy tworzą się przed kwitnieniem tak jak np. u migdałka. Na moim nie widzę żadnych pączków,po odkryciu, więc nie wiem czy mam się czegokolwiek spodziewać.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Dereń Kousa - jaka to choroba?

Post »

Kwitnie na starszych pędach, po maluchu się raczej niczego nie spodziewaj.
olga28
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 21 sie 2013, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dereń Kousa - jaka to choroba?

Post »

No cóż w takim razie uzbrajam się w cierpliwość na kolejne sezony:) dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Menysek
200p
200p
Posty: 419
Od: 24 paź 2007, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wschodu

Re: Dereń kousa - problem.

Post »

Czytam, czytam i w końcu nie wiem, czy ten dereń to lubi zimną czy ciepłą glebę...
Przymierzam się do chińskiego od jakiegoś czasu, ale boję się, że nie sprostam.
W miejscu słonecznym mam miejsce raczej kamieniste, choć zakwaszone.
"W przedziwnym mieszkam ogrodzie, gdzie żyją kwiaty i dzieci, i gdzie po słońca zachodzie uśmiech nam z oczu świeci...
I pielęgnuję murawę, plewiąc z niej chwasty i osty, by każdy, patrząc na trawę, duszą, jak trawa, był prosty."
. L. Staff

Monika - "Przy malowniczej drodze"
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Dereń kousa - problem.

Post »

Będzie dobrze rósł w przeciętnej, ale stosunkowo dobrej glebie ogrodowej, przepuszczalnej bez zastoin wodnych i wynalazków typu agrowłóknina.Tego typu gleby dość szybko wiosną się nagrzewają, zimnych glin nie lubi.
Papi
100p
100p
Posty: 131
Od: 17 mar 2015, o 20:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Dereń kousa - problemy

Post »

Chciałam się tylko upewnić, że taki wygląd jak u mnie to wina gliniastej ziemi. Dół oczywiście był przygotowany i ziemia wymieniona, ale jak czytam to się dowiedziałam, że to nie wystarczy. Całkiem możliwe, że mam za dużo gliny. Ale nie mam też go gdzie przesadzić, w zeszłym roku był ładny zielony, w tym roku brązowy, pewnie dlatego, że ciągle pada. Ale wypuszcza nowe brązowe listki i rośnie, więc pytanie czy to mu szkodzi, czy po prostu pogodzić się z tym, że będzie kolorowy i może tu rosnąć?

tak wyglądał 12.06
Obrazek

a tak wygląda 10 dni później 22.06

Obrazek
Papi
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Dereń kousa - problemy

Post »

Może masz tam włókninę pod korą? Na gliniastej glebie to jeszcze pogarsza sprawę.Może poszukać innego miejsca, na glinach czasem tak bywa, ze grunt nie jest wszędzie taki sam, bywają bardziej suche miejsca, bynajmniej u mnie tak jest.Można też zrobić rabatę wzniesioną, to trochę pomaga, woda po deszczach lepiej odpływa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”