Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

ODPOWIEDZ
Misza123
100p
100p
Posty: 122
Od: 11 gru 2022, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/lubelskie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy :wit
Twoja Edenka już była taka okazała. Przykrość bierze, jak trzeba wycinać dorodne róże, zwłaszcza pnące, na które długo się czeka ;:145 . Może jeszcze odbije ładnymi pędami ;:215
Moje róże też dziwnie się zachowują. Po zimie wyglądały bardzo dobrze. Teraz nie wszystkie. Jedne dalej są piękne, a inne musiałam docinać i chyba na tym nie koniec. Co prawda bardzo się nie martwię, bo dwa albo 3 lata temu wycinałam większość do kopczyka, a potem nadrobiły i były jeszcze ładniejsze. Oczywiscie nie mówię tu o pnących, które dopiero po paru sezonach nabierają masy. Mam nadzieję, że jakoś sobie poradzą. Oczywiscie jedynie ramblery nie do zdarcia. Co do kobei, to mam mieszane uczucia. U mnie nawet marna sadzonka rośnie na parę metrów, ale kwiat jest nietrwały, chyba jednodniowy. To w niej jest denerwujące, bo kwiat piękny. Mimo to też siałam, ale na razie żadna nie wyszła. Tak jak piszesz, wschody mają tragiczne. Płakać nie będę, bo mam clematisy, których kwiaty są trwałe. Dorobiłam się niezłej kolekcji, tak bylinowych jak i wielkokwiatowych, chyba ok 40 sztuk, a może i więcej (nie mogę się doliczyć), więc jakieś wypełniacze będą. :D
Pozdrawiam Gośka
Awatar użytkownika
elja
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 3 maja 2012, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

daysy pisze: 10 kwie 2024, o 10:26
Misza właśnie wczoraj docinałam Edenkę, bardzo ucierpiała po zimie musiałam wyciąć prawie do ziemi 2 piękne pędy, płakać się chce.
Edenka jest absolutnie niezwykła, to bardzo żywotna róża. W poprzednim sezonie wycięłam do ziemi cały pęd (w celach odmłodzenia) - moja starsza ma już prawie 10 lat; wypuściła w tym samym roku piękny nowy pęd i kwitła ;:138 . W tym roku mam ją całą zapączkowaną Już :heja
Nie wyobrażam sobie już ogrodu bez niej, mimo że zdjęcia najczęściej robię jej od dołu :;230

Przepiękne wspomnienia u Ciebie - już niedługo, już niedługo.. :uszy
Pozdrawiam serdecznie
Ela
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25128
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Nie będziesz kupowała nowych róż, jeśli te wypadną?
Ja dawno temu już przestałam kupować, ale jak patrzę na Twoje zdjęcia to mnie ciągnie.
Moja A Shropshire Lad to mizerota w porównaniu do Twojej.
Zresztą jak wszystkie moje róże.
Dlatego już nie kupuje róż.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Cudne te twoje róże z wielką przyjemnością je oglądam i zawsze mogę oglądać cały czas.
Eden Rose mam. Ale u mnie nie jest taka okazała jak u ciebie.
Piwonie też masz bardzo ładne.
Pozdrawiam ;:196
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”